Yeni 3000 °C laboratuar fırınları kuşağı

Şarj performanslarının yükseltilmesi nedeniyle pil ve aküler son yıllarda büyük önem kazandı ve yeni kullanım alanları oluştu. Günümüz ve geleceğin pil teknolojileri, kullanılan malzemeler ve bu malzemelerin saflık derecelerinden yüksek özellikler talep etmektedir.

Şarj performansının yükseltilmesinde kullanılan yöntemlerden birisi, yüksek saflıktaki grafit içindeki kristal bozukluklarını azaltmaktır. Bunu elde edebilmek için grafit oksijensiz bir ortamda yüksek sıcaklıklarda ısıl işleme tabi tutulur. Bu proseste düzenli heksagonal kristal yapısının oranı yükselen sıcaklık ile birlikte artar ve böylece grafitin kristal bozukluğu azalır.

Nabertherm pil ve akülerde gerçekleşen bu trenti 3000 °C fırın serisini yenileyerek yakaladı. Isıtma kapasitesinin yükseltilmesi ve yalıtım sisteminin iyileştirilmesi sonucunda ısıtma hızları yükseltildi ve kullanım ömrü uzatıldı. SVHT …/30-GR serisinin grafit ısıtmalı her iki soğuk cidarlı tüp fırınları 2 veya 9 litre büyüklüğünde bir kullanım alanı sunarak ARGE çalışmaları ve küçük miktardaki üretimler için tasarlanmıştır.

Ayrıntılı bilgiler laboratuvar kataloğumuzda açıklanmıştır.