Frankfurt am Main şehrinde düzenlenen ACHEMA fuarı başarılı geçti - Yeni ürün çeşitlerimiz tanıtıldı

Nabertherm firması, Frankfurt am Main şehrinde düzenlenen Achema 2018 fuarında yine, modern laboratuar ve analiz teknolojileri alanında geliştirdiği yeni ürünlerini tanıttı. Çok sayıda müşterimiz standımızı ziyaret etti ve en yeni laboratuar ve sanayi fırınları hakkında bilgi edindi.

Nabertherm firması mevcut ürün çeşitlerini sürekli olarak geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda yeni ürün serileri üzerinde de çalışmalar yapıyor. Bu çerçevede fuarda ilk kez yeni geliştirilen kompakt yapılı ve cazip fiyatlı azami 1400 °C sıcaklığa kadar kullanılabilen kalıp fırınları tanıtıldı. Mevcut SiC ısıtmalı yüksek sıcaklık fırınlarına, 16 litre daha fazla kapasiteye bir büyük model daha eklendi. Diğer bir yenilik olarak TR ürün grubunun alt segmentini tamamlayan 30 litre kapasiteli kompakt kurutma odasının da tanıtımı yapıldı. L..BO serisinin yeni külleme fırınları fuarın çok özel Highlight unsurunu oluşturdu. Bu fırınlar, proseslerde oluşan organik atık gazların direkt olarak ardıl yakılması ve temizlenmesi için entegre ardıl yakma sistemine sahiptir.

Fuardaki görüşmelerin odağında Nabertherm firmasının fırın imalatında TRGS 905, Sınıf 1 veya 2 uyarınca kanserojen olmayan yalıtım malzemelerini kullanması bulunuyordu. Ürün çeşitlerindeki bu değişiklikler iki yıl öncesinde uygulandı. Nabertherm bu yenilikler çerçevesinde günümüzde de, fırın imalatı alanındaki teknoloji öncülüğünü sürdürmektedir.

Bütün bu yenilikler yeni laboratuar kataloğunda gösterilmiştir.